ASANSÖR MONTAJ
ASANSÖR MONTAJ
Yılların verdiği birikim ile beraber asansör montajı konusunda en başarılı işlemlere imza atmaktayız.

Çeşitli amaçlar ile kullanılan teknolojik aletler ve sistemler, gerek iş yerleri için, gerek yaşam alanları için hayati önem taşırlar. Teknolojinin her geçen gün yaygınlaşması ve daha iyi bir hayatın ortaya konmasında bu aletleri kullanmanın da önemi büyük iken, iş yaşamının kolaylaşması ve insanların daha huzurlu bir çevrede hayatlarını sürdürmeleri de yine teknoloji ile sağlanır. Hele ki özelleşmiş bazı sistemler doğrudan hayatın içinde değerlendirilir. Asansör sistemleri bunun en belirgin örnekleri arasında kendini gösterir. Çünkü ister yük, ister insan asansörü olarak tasarlanmış olsun her bir asansör bulunduğu ortamda işleri kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle de kullanımının sağlanması noktasında asansör montajı işlemleri dikkat çeker. Bunu da en kaliteli, en deneyimli ekipler yapmalıdır.  Yılların verdiği birikim ile beraber asansör montajı konusunda en başarılı işlemlere imza atmaktayız.

Binalarda yüksek katlara yük çıkarmak ya da bizzat insanların kendilerinin bu noktalara çıkmalarını sağlamak için tasarlanan asansörler, hem ağır işlemlerin çabuk gerçekleştirilmesini, hem de farklı fonksiyonlar ile işlere nitelik kazandırılmasını sağlamaktadır. Buna uygun olarak tasarlanan yük ya da insan asansörleri her türlü sektörden işletmeye, hastanelere ya da müstakil binalara montaj yapılarak kazandırılır. Sağlıklı bir asansör kurulumu ve montajı, güvenli bir iş alanı tesis edilmesi açısından asansör montajı işlemlerinin kusursuz şekilde gerçekleştirilmeleri şarttır. İşte bütün bu işlemleri uzman ekiplerimiz gerçekleştirir.

Asansör Montaj Aşamaları :

Asansör montaj aşamasına başlanması için asansör kurulumu yapılacak binada ilk önce müteaitle iletişime geçilmektedir. Yetkililerin nasıl bir tarzda asansör yaptırmak istediklerini kararlaştırdıktan sonra Dünya Bir Asansör Kocaeli firması ve işin yapılacağı firma ile sözleşme hazırlanmaktadır.

Yapılan sözleşme sonrası firmamız sözleşmeye uygun projelendirme yapmaktadır. Çizilen proje son olarak alıcı firma ile gözden geçirilir ve belediye'ye onaya gönderilir. Onaylama işlemi geröekleştikten sonra ilk olarak ray kapı sistemi yapılmaktadır.

Asansör montajı sistemi yapıldıktan sonra asansör için gerekli malzemeler fabrikalara sipariş edilir. Müşterinin isteği doğrultusunda malzeme kalitei ve renklerinde değişiklik olabilir. Malzemelerin gelmesiyle birlikte asansörün montajına uzman ekibimiz ileride sıkıntı yaşatmaması için en kaliteli kablo ve ara malzemelerle montaj yapar. Yılların verdiği tecrübe ile asansörlerimiz garanti kapsamında ve en son teknoloji ürünler kullanılır. Piyasada ki ucuz malzemelerden olabilecek bozulmalardan dolayı kullanmamaktayız. Yaptığımız işin en iyi kalitede olması için yüksek kalitede malzeme ve ekipman kullanıyoruz.

İş bittikten sonra Yeşil etiket denetimi yaptırılır. Yeşil etiket raporu alındığında ruhsat dosyası yapılıp belediyeden ruhsatımızı alıp mütaite teslim ediyoruz.

Asansör Montajı Kaç Gün Sürer?

Yukarıda anlatılan işlemler yapıldıktan ve gerekli izinler alındıktan sonra asansör montajı ruhsat dahil ortalama 40 gün sürmektedir. Montaj kurulum yapılan bina veya inşaata göre teslim süresi fark gösterebilir. Genellikle bir ayda firmamız işlemin kabasını tamamlamış olur ve ufak ince ayar ve aksesuarlarda 1 hafta gibi bir sürede takılır.

Asansörü olmayan binaya asansör nasıl yapılır?

Yeni kuyuya asansör yapımı 800 kg 10 kişilik yapılır 81/20 yönetmeliğe uygun asansör kuyu ölçüleri 2.000 2.000 olmalıdır. Asansörü olmayan bina için yine keşif sonrası projelendirme yapılır ve bina sahipleriyle yapılan sözleşme sonrası belediyenin yetkili bölümünden ruhsat işlemleri başlatılır. İzin alınması sonrasında gerekli aşamalar gerçekleştirilip asansör kurulumu yapılır.