SEDYE ASANSÖRÜ

Sedye asansörü, devlet hastaneleri veya özel hastaneler fark etmeksizin tüm hastanelerde bulundurulması zorunlu araçlar arasında yer almaktadır. Hasta ve hastane personeli taşımacılığı için geliştirilen bu asansör tipi oldukça önemlidir. Sedyede, yatan hastaların sarsılmaması için yumuşak bir çalışma prensibine sahip sedye asansör, alışkın olunan asansör tiplerinden farklı bir mekanizmayı barındırmaktadır. Aynı zamanda saniyeler ile yarışılan hastanelerde hızı faktörünü en verimli şekilde karşılayabilmektedir.
Sedye asasörü, çoğunlukla hastane ortamında bulunduğu için antibakteriyel olmalı ve dezenfektasyonu kolay gerçekleşmelidir. Nitelim sedye asansörleri, çelik kaplama olarak inşa edilir. Bu özellikleri sayesinde hijyen düzeyi uzun süre korunabilir. Asansör kabininde bulunan özel tutunma yerleri ve göz yormayan aydınlatma sistemi, asansör içerisinde önemli bir özelliktir. Tutunma yerleri sayesinde ayakta tedavi gören hastalarda sorunsuz bir tedavi süreci gerçekleştirir.


Sağlık personellerinin kullanımına sunulan sedye asansörleri normal yolcular tarafından tercih edilmemelidir. Gereksiz meşguliyetler hastanede kayıp ve aksaklıklara yol açabilir. 


Sedye Asansör Üretim ve Montajı


Dünya 1 Asansör olarak, ürün yelpazemizin önemli bir kanadını oluşturan sedye asansörleri tecrübeli ekibimiz tarafından hassasiyet ile üretilmektedir. Özel ölçü ve standartlarda üretilen sedye asansörleri belirli kurallara uygun olarak yapılmaktadır. Ulusal standartlara bağlı kalarak yapılan sedye asansörleri binanın yapısına ve ihtiyacına en uygun şekilde dizayn edilir.  
Dünya 1 Asasör firması olarak sedye asansörlerin; üretim, montaj ve periyodik bakım hizmetlerini sağlarken çeşitli standartlara özen göstermekteyiz:


•    İç teknik aksamları ve asansör kabininin mükemmel bir uyum içinde çalışması sedye asansörlerinde ayrıca önemlidir. 
•    Kullanılan halattan, iç çelik malzemesi ve kaplama yüzeylerine kadar Dünya 1 Asansör firması olarak tüm malzemelerini özenle seçmekteyiz. 
•    Asansör kuyusu, durağı ve kabinleri özel olarak mühendislerimiz ve teknik ekibimiz tarafından projelendirilmektedir. 
•    Gerekli koşullar sağlandığında sedye asansöründen beklenen verimlilik maksimum hızda sarsıntısız bir şekilde ulaşımı sağlamasıdır.
•    Hasta, doktor hemşire ve refakatçi gibi kişilerin tek seferde sedye dahil olarak sığması gereken sedye asansörlerinin taşıma kapasiteleri yüksektir. 
•    600 kg ile 3500 kg arasında ağırlık kapasitelendirme özellikleri bulunan sedye asansörleri günlük asansörlerden farklıdır. 
•    Asansör aksamları sedyeye uyum sağlamalı ve buna göre hareketi gerçekleşmelidir.

 
Sedye Asansör Teknik Servisi


Dünya 1 Asansör olarak, kurulum ve montajını tamamladığımız tüm asansörlerin teknik servis hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Bu asansörler haricinde farklı marka ve modelde garantisi devam eden ya da bitmiş tüm asansörlere de hizmetimiz mevcuttur. Hatırlatmakta fayda var: Asansör hizmetinde rekabet değil, can güvenliği önemlidir. Sizleri önemsiyoruz. 
Sedye asansörlerinde bulunan hastanın milimetrik hesaplamalar ile hayatta kalması, asansörün önemini anlatmaktadır. Ameliyata veya tedaviye yetişen hastaların bu süreçte hissedeceği olası bir sarsıntı sürecin değişmesine yol açabilir. Asansör kabininde bulunanların adeta asansörün çalıştığını hissetmeden, duraklarına ulaşmaları gerekir. 
Asansörlerin çeşidi ne olursa olsun olası can kayıplarının önüne geçilmesi için periyodik bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Binada bulunan asansör sorumlusunun bu takvimleri takip etmesi ve gereken birimlere ulaşarak bakımın sağlanması can güvenliği için önem taşımaktadır.


Sedye Asansörü Bakım


Hastaneler, her gün onlarca kişinin girip çıktığı mekanlardır. Bu mekanlarda bulunan sedye asansörü, kat asansörü gibi teknik akşamların kontrolleri düzenli bir şekilde sağlanmalıdır. Asansör bakımlarının zamanında yapılmaması kazalara sebebiyet vermektedir. Bakımı geciken sedye asansörleri, zaman kaybına da yol açar. Küçük bir arızanın beş dakikada yapılması ve ile arızanın gözden gelinerek yok sayılması saatler süren bakımlara zemin hazırlar. Asansör bakımı yasal bir zorunluluktur. Hastane gibi kamu kuruluşlarında ve normal binalarda asansörden sorumlu kişiler bu periyodları aksattıkları halde sonuçlarından kendileri sorumludur.
Herkesin şifa bulmak için ziyaret ettiği hastanelerde asansör kullanımları çok dikkatli gerçekleşmelidir. Hastane personelinden, tüm ziyaretçilere kadar gereken hijyen gösterilmelidir. Sedye asansörlerine verilen önem, hastanenin kalitesini gösterir. Hastaneyi kötü bir algıdan korumuş olur.